poniedziałek, 4 maja 2015

Wybory prezydenckie 2015 - kilka słów o kandydatach

Niniejszy post piszę w ramach nadchodzących wyborów prezydenckich, które odbędą się w najbliższą niedzielę 10 maja. Kilka słów o głównych kandydatach oraz prawda, która nie jednego może zaboleć.
Przejdźmy do sedna, już ostatnia prosta przed decyzją wielu Polaków, a w rankingach różnych firm badawczych zaczyna się dziać coś niezwykłego. Tym kimś niezwykłym, który pnie się w górę jest były lider zespołu Piersi, Paweł Kukiz. Obecne jego notowania wzrosły już do 11%. O tyle ciekawie, że Kukiz na reklamy wyborcze wydał najmniej z czołowej 5. Duża w tym zasługa Kuby Wojewódzkiego, który to nakłania aby w pierwszej turze napędzić stracha Komorowskiemu i Dudzie i głosować właśnie na Kukiza. 

Na pierwszy ogień Bronisław Komorowski.
- na plus: zmiana ordynacji podatkowej - wszelkie spory budzące wątpliwość mają być rozstrzygane na korzyść podatnika. 
- na minus: kontynuacja podnoszenia wieku emerytalnego.
- moja opinia: nie wychylający się prezydent, który wygra kolejne wybory i dalej będzie spokojnie piastował obecne stanowisko. Silna pozycja, która nikomu nie powinna zaszkodzić. Jeśli Polska ma się piąć gospodarczo do przodu to tylko z nim.

2) Andrzej Duda.
- na plus: podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 8 tysięcy złotych. Niby nic ale zawsze więcej zarobimy.
- na minus: obrona frankowiczów i powołanie rzecznika klientów banków. Niby po co ? Zmiana swoich postulatów z uwagi na duże uwagi ze strony dziennikarzy jak i zwykłych obywateli. Choćby ostatnio nt. In vitro. Najpierw przeciw, grożąc lekarzom nawet więzieniem, którzy będą zapładniać tą metodą. Po czym stwierdza, że może się na tą metodę pod pewnymi względami zgodzić. WTF ?
- moja opinia: Jak nie chcemy wielkich afer związanych z prezesem Jarosławem, który będzie i tak głównym sternikiem tego stanowiska to należy wybrać kogoś innego.

3) Paweł Kukiz.
- na plus: likwidacja ZUS i wprowadzenie emerytury obywatelskiej. Prawda jest taka, że nie mając większości w parlamencie nikt z tym ZUS'em nic i nie prędko zrobi. Choć idea jak najbardziej potrzebna.
- na minus: stworzenie tzw. parti Ku Klux Klan po wyborach prezydenckich z Korwinem-Mikke i Kowalskim (również kandyduje w tych wyborach). Co może tylko ukazywać brak pójścia za ciosem i stworzenia tylko swojej partii.
- moja opinia: Poglądy podobne do Korwina-Mikke nie wróżą mu dalszej kariery. Mimo, że stara się mówić mądrze knuje plan połączenia siły z wyżej wymienionym przeciwnikiem kobiet.

4) Janusz Korwin-Mikke.
- na plus: zniesienie przymusu płacenia na ZUS.
- na minus: dużo biadolenia o rzeczach niemożliwych do zrealizowania i doprowadzenia dzięki temu polskiej gospodarki na dno (patrz stan dzisiejszej Grecji).
- moja opinia: Janusz przejdź człowieku na emeryturę, to co chciałeś zrobić to zrobiłeś. Niestety wszystkich gór nie pokonasz.

5) Magdalena Ogórek.
- na plus: napisanie od podstaw nowego prawa. Czas najwyższy zająć się tym tematem.
- na minus: mało konkretna w odpowiedziach oraz unika światła TV oraz mikrofonów w radio.
- moja opinia: SLD chciało wystawić ładną buzię, lecz niestety po raz kolejny nie wyszło. Zobaczymy co wymyślą za kolejnych 5 lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie chamskie, hejterskie a także niecenzuralne komentarze będą usuwane.