poniedziałek, 13 lutego 2017

WIG śrubuje rekordy...

Kolejny tydzień i kolejne dobre wieści z rynku warszawskiej giełdy. Po przeszło 1,5 rocznej stagnacji od grudnia 2016 z dnia na dzień Polska giełda wychodzi na właściwy tor. Tym razem został przebity kolejny ważny próg, który miał miejsce w maju zeszłego roku oraz w grudniu 2007.

Jak będą wyglądały najbliższe dni, tygodnie, miesiące ... Wiele wskazuje na to, że najgorsze lata in minus za nami więc z dnia na dzień powinno być tylko na plus. 
 
Banki, które po nadgryzieniu przez rząd podatkiem ostatnio dostały bonus od prezesa Kaczyńskiego, który to odwrócił się od pomocy dla frankowiczów. Stwierdził, że każdy sam indywidualnie powinien z bankiem załatwić sprawę kredytu w CHF. Efekt +10% dla Getin oraz Millennium w ciągu jednej sesji.

Miedź, czyli KGHM przez ostatni miesiąc wywindował aż o 21% i póki co większość domów maklerskich wieszczy ich dalszy wzrost.

Enea i Energa w ostatnich kilku tygodniach poszły również prawie 15% w górę co nie zmienia faktu iż przez ostatni rok cały czas wyglądają fatalnie odpowiednio -4,63% oraz -23,9%. Co może oznaczać koniec dobrych lotów obu spółek o czym piszą główni analitycy DM rekomendując szybką sprzedaż przy obecnym kursie. 

Pytania na nadchodzące dni:
* czy WIG20 przebije 2200 pkt ? - Moim zdaniem TAK.
* czy WIG pobije rekordy z przełomu lipca 2007 czyli granicę 67772 pkt ? - Patrząc na analizę techniczną - idzie w dobrym kierunku. 

A jakie jest Twoje zdanie ? Napisz komentarz, włącz się do dyskusji.

3 komentarze:

  1. Wygląda to na prawdę interesująco, jestem ciekaw jak wysokie jeszcze zajdzie. Przygotowuję podobny artykuł na moim blogu Banki24, który również porusza tematy finansowe.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja artykuł, tylko z zaaktualizowany na ten temat będę wrzucał na blog familyloan.pl i zapraszam do poczytania, zapoznania się z rozszerzonym podglądem.

    OdpowiedzUsuń

Wszystkie chamskie, hejterskie a także niecenzuralne komentarze będą usuwane.