wtorek, 11 sierpnia 2015

8 rzeczy, które czynią z nas silnych psychicznie.

Nono Fara / Foter / CC BY 

Tak jak ludzie nie rodzą się z siłą fizyczną, tak samo nikt nie jest obdarzony niesamowitą siłą psychiczną w chwili narodzin. Zamiast tego, siła mentalna jest rozwijana w czasie naszego życie i jest uwarunkowana przez osoby, które decydują się na rozwój osobisty
 


Oprócz
uchylania się od rzeczy, silni psychicznie ludzie tworzą zdrowe nawyki, które pomagają im stawać się coraz silniejszymi. Oto osiem rzeczy, które silni psychicznie ludzie robią na co dzień, aby wzmocnić swoją psychikę:


1) Wykorzystuj mądrze swoją mentalną energię

Łatwo się rozpraszasz w ciągu dnia przez wiele nieistotnych i bezproduktywnych zadań? Silny psychicznie osoba decyduje się wykorzystać swój czas i energię ostrożnie. Poświęcaj swoje wysiłki na rzeczy, które mają największe znaczenie, abyś mógł osiągnąć swój cel.


2) Zmiana sposobu przyswajania negatywnych myśli

Każdy ma negatywne myśli, ale psychicznie silni ludzie nie pozwolą aby te myśli zaprzątały im niepotrzebnie głowę. Po prostu je zignoruj. Zamiast tego, reaguj na ich pesymistyczne prognozy i krytyki na bardziej produktywny dialog wewnętrzny 

3) Działania pod wyznaczone cele

Psychicznie silni ludzie ustalają jasne cele osobiste i zawodowe, które nadają im sens i cel. Rezygnują z natychmiastowej gratyfikacji, utrzymując długoterminowe cele. Uważają przeszkody jako wyzwanie, a nie przeszkodę dla ich sukcesu. 

4) Refleksja nad postępem

Silnym psychicznie ludzie poświęcają czas, aby sprawdzić, co robią dobrze, a które ich obszary wymagają poprawy. Trzymają się do odpowiedzialności za błędy i stale dążą do zwiększania rozwoju. 

5) Toleruj dyskomfort w procesie zwiększania celu

Niektórzy ludzie zadają sobie wiele trudu, aby uniknąć wszelkiego rodzaju nieszczęścia, inni znoszą ból by udowodnić, że jest ciężko. Psychicznie silni ludzi tolerują dyskomfort, gdy służy on w zwiększaniu celu. Kiedy czują się zmęczeni, albo wygłaszają przemówienie, kiedy czują się przerażeni, używają bólu, aby stać się lepszym.

6) Bądź wdzięczny

Psychicznie silni ludzie uznają oni już mają wszystko, czego potrzebują. Uznają swoje szczęście i wyrazić wdzięczność dla wszystkich dużych i małych rzeczy.

7) Balans logiczno-emocjonalny

Silni psychicznie ludzie znają jak uczucia odgrywają ważną rolę w ich percepcji i zachowaniu. Zwracają szczególną uwagę na sposób jak ich emocje mogą mieć wpływ na ich ocenę. Starają się tak wyważyć swoje emocje z logiką, aby mogli podejmować jak najlepsze decyzje.

8) Żyj według własnych wartości

Chociaż może to być kuszące, aby zmierzyć swoje poczucie własnej wartości, porównując się do konkurencji. Psychicznie silna osoba nie może paść ofiarą takich zakłóceń. Koncentruje się na życiu zgodnie z ich wartościami i robi wszystko, pomimo różnych życiowych zakłóceń.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie chamskie, hejterskie a także niecenzuralne komentarze będą usuwane.