wtorek, 29 marca 2016

Najlepsze darmowe zamienniki znanych programów

W dzisiejszym poście przeczytasz o tym jak możesz zaoszczędzić używając programy, które wzorują się na bardziej znanych i komercyjnych odpowiednikach, w dodatku możesz to wszystko mieć za darmo.

Poniżej zestawienie programów, które musisz posiadać w swoim zbiorze - oczywiście jak chcesz oszczędzić kilkaset złotych.

1) Pakiet Open Office zamiast Microsoft Office.
Prawdą jest, że przyzwyczajamy się do solidnych marek i takich, które są używane przez większość znajomych i gro innych użytkowników. Przerzucając się ze znanego pakietu Microsoftu na darmowy Open Office tylko początkowo czujemy się nie swojo. Korzystając z nich na codzień z dnia na dzień nie zauważamy praktycznie zmian.
Strona programu Open Office - http://www.openoffice.org

2) Antywirus - ClamWin
Po pakiecie office bez którego w dzisiejszym świecie trudno się obejść, przyszedł czas na kolejną pozycję, która jest wymagana na naszym komputerze. Tak, antywirus jest jedną z najważniejszych pozycji na mojej liście programów, które muszę posiadać. Bez antywirusa czuję się tak, jak bym w jednej chwili znalazł się w ciemnej uliczce na najbardziej niebezpiecznej dzielnicy i w dodatku miał całą przeźroczystą siatkę wypchaną setkami dolarów przy sobie. Jak to by się skończyło możemy sobie tylko wyobrazić. Przechodząc do samego programu jest to solidny antywirus, który nie dość, że jest za free to jeszcze nie "zjada" nam dużo pamięci.
Strona programu clamwin - http://www.clamwin.com

3) GIMP
Używasz Photoshopa ? Przerzuć się na gimpa, tak i to całkowicie za darmo. Cała specyfika programu opiera się na zasadach, które znamy z drogiego Photoshopa. Oprócz banalnej obsługi, nawet prostszej i mniej zawiłych opcji, GIMP posiada pełne wsparcie dostępne w dziesiątkach języków a także posiada darmowe narzędzia, wtyczki i inne przydatne fukcje pomocy.
Strona GIMPa - http://www.gimpshop.com/opensource

4) VLC Media Player
Najlepszy player do odtwarzania różnego rodzaju multimediów na naszym komputerze. Bez zbędnych kodeków, które są w niego wbudowane, VLC odtworzy właściwie każdy plik multimedialny. Darmowy i bez żadnych wbudowanych reklam.
Strona programu - http://www.videolan.org/vlc

5) KeePass
Unikat w swoim rodzaju i bardzo przydatny programy do przechowywania i zarządzania haseł. Po co masz pamiętać dziesiątki haseł ? KeePass tworzy bazy danych haseł i wystarczy stworzyć jedno silne hasło lub plik klucza, które to otworzy całą bazę haseł. Niby banał, ale właściwie ciężko go złamać z uwagi na wykorzystanie najbardziej bezpiecznych algorytmów AOS i Twoofish.
strona programu - http://www.keepass.info

W tym tygodniu to na tyle z mojej strony. Znasz inne nie mniej ciekawe i przydatne darmowe programy, które są przydatne a nie zostały zawarte w tym zestawieniu zostaw po sobie ślad w postaci komentarza.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie chamskie, hejterskie a także niecenzuralne komentarze będą usuwane.